Eredeti cikk: www.sajtokozlemeny.com

A Magyar Patológusok Társaságának és a Semmelweis Egyetemnek a közös projektje a szakmai tudás megújításának, bővítésének és szinten tartásának feltételeit teremti meg azzal, hogy ingyenesen teljesíthető távoktatási tananyagokat tesz hozzáférhetővé a szakemberek számára.

A legújabb kutatási és diagnosztikus módszerek alkalmazásának előfeltétele a legújabb kutatási eredmények, módszerek ismerete. A Magyar Patológusok Társasága a Semmelweis Egyetemmel, mint főpályázóval, elnyert egy olyan pályázatot az Új Magyarország Fejlesztési Terv keretében, amely lehetőséget biztosít távoktatási formában teljesíthető tanfolyamok kifejlesztésére. Az „e-learning” programban hat tanfolyamot hozunk létre: három szakorvosképző és három szakorvos továbbképző kurzust dolgozunk ki, ezzel a patológia, a molekuláris patológia és a citológia szakterületeken dolgozók számára válnak elérhetővé a webes kurzusok, amelyek mindegyike vizsgával zárul és 20 kreditpontot ér.

Az e-tananyagot a Pécsi Tudományegyetem akkreditálta. A tanfolyamok működtetését az orvosok távoktatásában nagy gyakorlattal rendelkező Kreditzóna Kft. vállalta. A tanfolyamok tananyagát egyetemünk neves oktatói mellett az ország más kórházaiban és egyetemein dolgozó kiváló szakemberek készítik el.

Célunk korszerű és a mai kor követelményeinek megfelelő magas színvonalú, rendszerezett tananyag összeállítása, amely a hazai patológusok számára biztosítja a legmagasabb szintű képzést és továbbképzést úgy, hogy ehhez nem szükséges több napi távollét a munkahelyüktől. A patológia egyre csökkenő létszámú szakterület, ezért azok az osztályok, ahol kevesen dolgoznak, nem engedhetik meg maguknak dolgozóik hosszabb távollétét, hiszen így nem tudnák ellátni a napi feladataikat. A továbbképzés távoktatási formában ezért ideális megoldás a patológia, mint létszámhiánnyal küszködő szakma számára. A tananyagok folyamatosan készülnek, jelenleg a cytológia tanfolyamok már elérhetők a Kreditzóna web-oldalán.

A pályázat adatai: „Képzési programok az egészségügyben foglalkoztatottak számára, hiányszakmák képzése, kompetenciafejlesztés” TÁMOP-6.2.2/B-09/1-2009-0012. Az elnyert támogatás összege: 42 113 611 Ft.

Prof. dr. Kulka Janina projektvezető